Bóle brzucha u 10-latka. Czy to jakaś choroba?

Syn ma 10 lat, od marca miewa częste bóle brzucha oraz wymiotuje albo ma mdłości. W marcu leżał w szpitalu z podejrzeniem wyrostka, ale nic badania nie wykazały. USG jamy brzusznej też było prawidłowe. Czy to może być jakaś choroba?

ponad rok temu

Witam,

przyczyn podobnych dolegliwości może być bardzo wiele i nie sposób wymienić tu wszystkich. Przedstawione informacje nie pozwalają również wypowiadać się o tych najbardziej prawdopodobnych w tym przypadku. Informacje na temat przeprowadzonej diagnostyki są na tyle skromne, że trudno wnosić na ile szeroko diagnozowano syna. Jeśli skupiono się tylko na poszukiwaniu choroby wyrostka robaczkowego, nie można uznać jej za zakończoną i konieczne jest rozszerzenie diagnostyki najprawdopodobniej w warunkach szpitalnych. Jednak być może przeprowadzono diagnostykę różnicową i diagnostyka była możliwie szeroka. W związku z niedostatkiem w/w. danych wskazany jest kontakt z lekarzami prowadzącymi i diagnostykę z prośbą o zalecenia co do dalszego postępowania.

Pozdrawiam