Bolesność zęba po zmianie wypełnienia

Witam. Miałem wymieniony amalgamat w siodemce z powodów estetycznych. Po wymianie pojawił sie silny bol przy nacisku pokarmu na ząb. Po 2 miesiącach ząb nadal boli przy jedzeniu strona po której sie znajduje. Amalgamat był dość rozległy ale na zdjęciu rtg wykonanym po wymianie okazało sie że ubytek nie jest głęboki i nie sięga miazgi. Był tez sciagniety niewielki nadmiar plomby ale to tez nie jest przyczyna bolu przy nacisku. Jaka może być przyczyna?

Lek. dent. Izabela SokĂłlska

proszę zacząć od korekty zgryzowej
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Dolegliwości mogą być związane z nadwrażliwością pozabiegową ( zdaża się po wymianie amalgamatu na kompozyt ), niedopasowaniem w zgryzie nowego wypełnienia lub zapaleniem miazgi. Konieczna diagnostyka w gabinecie stomatologicznym.

Ból może być powodowany przez zapalenie miazgi, nadwrażliwość po zabiegową , niedopasowaniem w zgryzie nowego wypełnienia lub uczuleniem na wypełnienie . Konieczna diagnostyka w gabinecie stomatologicznym.