Brak materiału ze sklepienia w nabłonku pochwy

Witam, otrzymałam wyniki cytologii. Jakość rozmazu-rozmaz nadaje się do oceny, ale nie stwierdza się komórek endocervix; Reakcja hormonalna nabłonka pochwy - brak materiału ze sklepienia; Grupa 1. Co to oznacza? Dodam że używam tabletek antykoncepcyjnych. Co to są komórki endocervix i brak materiału ze sklepienia?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Endocervix to komórki błony śluzowej kanału szyjki macicy. Brak materiału ze sklepienia oraz brak Endocervix oznacza nieprawidłowe pobranie materiału.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Komórki endocervicis to komórki nabłonka szyjki macicy. Grupa 1 oznacza, że w rozmazie znajdują prawidłowe komórki nabłonka.