Brak ochoty na seks u partnerki

Witam Jesteś małżeństwem ja 37 żona 34, dwójka dzieci 2 i 7 lat, osiem lat po ślubie. Sex u nas właściwie już nie istnieje w tym tomu kochaliśmy się może 4, w poprzednich latach było nie wiele lepiej. Ja ma wrażenia ze zaczęło się to po ślubie żona mówi że trochę później. Ja mam ochotę na sex zawsze i wszędzie ale żona niestety nigdy. Ostatnio porozmawiala z żoną szczerze i mówi że to moja winna że ona nie ma ochoty. Mówi że ja nie potrafię podniecić jej. Co robić?

Aleksander Ropielewski

Prosze zapytać żony czego oczekuje od Pana aby ją Pan podniecił, albo spróbować ją zaskoczyć. Nie jest to łątwe zadanie, ale jeżeli obydwoje macie dobre chęci to uda wam się odnowić bujne życie seksualne. Oczywiście należy wykluczyć przycyzny hormonalne spadu libido u żony. Warto skorzystać z pomocy seksuologa, aby szybciej osiągnąć oczekiwany efekt.

Dzień dobry,

Nie wydaje się, żeby to był prawdziwy (bądź wyłączny) obraz przyczyn braku współżycia. To co mogą Państwo zrobić, to udać się do psychoterapeuty, który pracuje z parami (psychoterapia małżeńska/pary).