Brak podniecenia podczas seksu i arytmia serca

witam mam problem z podnieceniem sie w trakcie sexu z partnerka jest chec ale nie mozna tak jakby sily nie bylo nie wiem co z ty zrobic dodam rowniez ze choruje na arytmie serca czy moze to jest z tym zwiazane ? czy moze jakies witaminy tabletki czy udac sie do lekarza ?

Witam. Istnieją różne rodzaje arytmii - takie, które nie powodują poważnych konsekwencji zdrowotnych i takie, które powodują poważne problemy łącznie z zagrożeniem życia. Na podstawie Pana opisu trudno choćby w przybliżeniu ocenić wpływ zaburzeń rytmu serca na Pańskie funkcjonowanie seksualne. Niejasnym jest dla mnie, co rozumie Pan pod określeniem "brak siły". Przypuszczam, że może chodzić o zaburzenia erekcji (wzwodu członka). Zaburzenia erekcji często współwystępują lub wręcz są konsekwencją schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Jeśli jest Pan objęty opieką lekarza kardiologa, to moim zdaniem jego najlepiej zapytać o opinię. Jeśli nie, to proponowałabym zacząć od wizyty u takiego właśnie specjalisty.
Przyczyny Pana dolegliwości mogą też dotyczyć sfery psychicznej. Często zdarza się, że osoby z problemami układu krążenia obawiają się negatywnych konsekwencji zdrowotnych współżycia seksualnego (np. zawału mięśnia sercowego), w związku z czym może dojść u nich do zaburzeń seksualnych na tle lękowym.
Najczęściej jednak przyczyny problemów seksualnych mają tło mieszane – psychogenne i somatyczne (cielesne). Najlepsze kompetencje do wszechstronnej rozmowy o Pana problemie ma seksuolog, który pomoże zidentyfikować przyczynę dolegliwości i zajmie się jej leczeniem lub pokieruje do odpowiednich specjalistów, jeśli będzie to konieczne.