Brak porozumienia z matką

Witam mam 18 lat od 2 lat nie mogę się dogadać z rodzicami a najbardziej z matką ona dosłownie zatrówa mi życie robi ciągle awantury czepia się jestem dla niej nikim wyzywa mnie ludzie jej gadają głupoty i ja obrywam czasami myślę jak by było fajnie jak by jej niebyło niezdałem 2 lata powinna mi pomagać a nie dołować jest agresywna jak ja się bronie to odbiera jako atak i leci z płaczem do taty że ja ją uderzyłem a prawda jest zupełnie inna co mam robić nic nie pomaga na nią

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do psychologa. Porada internetowa zbyt wiele tu nie pomoże.

Witam,

osoby w Pana wieku bardzo często mają trudności w relacjach z rodzicami. Wynika to najczęściej z odmiennych poglądów, potrzeb i sytuacji.

Z Pana opisu wynika, że sytuacja z mamą jest rzeczywiście konfliktowa. Być może na spokojnie powinien Pan porozmawiać z obojgiem rodziców i wyjaśnić opisywane zdarzenia, tak aby były jasne i klarowne dla wszystkich.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Melka-Roszczyk

Witam kiedy ma się 18 lat jest się dorosłym człowiekiem, można z powodzeniem rozpocząć samodzielne życie. Być może wyprowadzka od rodziców byłaby dla Pana dobrym rozwiązaniem? Oboje odetchnęlibyście od siebie, zdystansowali i być może zatęsknili. Proponuję rozważyć. Pozdrawiam