Brak sympatii ze strony rodziny partnera

Witam. Mam problem z rodzina mojego partnera. Mianowicie ewidentnie mnie nie lubią a przecież nic im nie zrobiłam. Traktują mnie jak powietrze, jak kogoś gorszego... Nie wiem jak sobie z tym poradzić, czy rozstać się z partnerem dla dobra własnego, czy zacząć traktować ich z wzajemnością...? Pozdrawiam.

Warto zacząć od spokojnej rozmowy. Być może nie wszystkie intencje, które Pani przypisuje rodzicom partnera, rzeczywiście takie są. Wyjaśnienie, powiedzenie o tym, jak się Pani czuje, czego by oczekiwała itp, a jednocześnie zapytanie i wysłuchanie drugiej strony (jak się czuje w relacji i czego by oczekiwał) ma szanse wyjaśnić sytuację, a także zaowocować zmianą i poprawą w relacjach.

Witam. Warto porozmawiać o tym z partnerem, dowiedzieć się czy rodzice zawsze się tak zachowują czy tylko do Pani. Opowiedziec o watpliwosciach co do braku sympatii z ich strony. Poza tym Pani tworzy związek z partnerem a nie z jego rodzicami. Pozdrawiam