Brak zarodka w 8 tygodniu ciąży

Witam serdecznie!
Proszę o szczerą odpowiedź, gdyż nie chcę złudnych nadziei. Moja ciąża od OM trwa 8t.4d., ginekolog z usg podał 6t.1d. Stosunek miał miejsce 11 dnia cyklu, nie wiem ile mierzy pęcherzyk, ale powiedział, że zarodka nie ma. Kontrola za 7-10 dni.
Czy moja ciąża rozwija się prawidłowo, czy mam nastawić się na najgorsze?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli nie odbyła Pani stosunków seksualnych po tym z 11 dc, to niestety nie ma dużej nadziei na prawidłowy rozwój ciąży. Taka nadzieja by była, gdyby się okazało, że ciąża jest o te dwa tygodnie młodsza niż to wynika z daty ostatniej miesiączki i odpowiada wiekowi odczytanemu z USG. Jednak nawet w szóstym tygodniu ciąży powinien być już widoczny zarodek i możliwa do zobrazowania akcja jego serca. Powinna się Pani uzbroić w cierpliwość do wizyty kontrolnej, a jednocześnie niestety przygotować na możliwość utraty tej ciąży.

Pozdrawiam serdecznie!