Brązowa wydzielina z pochwy a prawdopodobieństwo ciąży

Witam , mam 20 lat, ostatnio z mojej pochwy wydziela się dość sporo obfitego płyny a raczej mazi w kolorze mocno brazowym , dodam ze jestem osóba aktywna seksualnie, od roku miesiaczkuję regularnie , jednak w tm miesiacy miesiączka wystąpiła zaledwie 10 dni po poprzedniej i była dość skąpa . Jestem dość zmartwiona , czy mogę być w ciąży ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie mówi Pani nic na temat stosowanych ewentualnych metod antykoncepcyjnych. Tak więc nie mogę wykluczyć ciąży. Możliwe są także wahania hormonalne.