Choroba Hashimoto a prawidłowe wyniki TSH

Czy możliwa jest choroba hashimoto przy prawidłowym TSH, T3 i T4. Zanim robię jeszcze anty-TPO, ale chcę wiedzieć czy można mieć prawidłowe te pierwsze wyniki, a pomimo to mieć początki hashimoto. Z góry dziękuję za odpowiedz.

Renata GrzechociĹska

Raczej jest to niemożliwe. Hashimoto rozpoznaje się na podstawie odchyleń poziomu TSH oraz przeciwciał antyTPO.