Co jest powodem biegunki u dziecka?

Witam potrzebuje pomocy moj syn ma od 10 dni biegunke. Robil na poczatku po 10 kupek dziennie byly to zielone wodniste kupki. W szpitalu pow dniach nas wypisali twierdzac ze to nasza wina i ze przekarmilismy syna. Lekarz rodzinny twierdzi ze przejdzie.. Bylismy prywatnie doktor zapisal nystatyne twierdzi ze to grzyb. Syn jest pogodny, nie ma goraczki,apetyt ma. Wazy 6400kg i ma 74 cm wzrostu od miesiaca nic nie przytyl. Co moze byc przyczyna tej biegunki.? Moze mleko matki ? Karmiony jest piersia

Dzień dobry,
infekcje przewodu pokarmowego trwają przeciętnie do 10-14 dni. Bardzo często po ustąpieniu ostrych objawów choroby, obserwuje się poinfekcyjne zaburzenia czynności przewodu pokarmowego i czasami wtórną przejściową nietolerancję laktozy. Są to zjawiska przejściowe. Jeżeli stan dziecka jest dobry należy przez najbliższe 2 tygodnie podawać probiotyk i dodatkowo przed karmieniem piersią preparat w kroplach zawierających laktozę. Gdyby dolegliwości utrzymywały się, a masa ciała dziecka nie poprawiłaby się, wskazana będzie konsultacja w poradni gastrologicznej dla dzieci.