Co jest powodem nierównomiernego bicia serca i czy są powody do obaw?

Od jakiegoś czasu, od paru dni serce bije mi nierównomiernie. Zdarzają się takie lekkie przeskoki w rytmie serca, które powodują delikatne uczucie dławienia w klatce piersiowej, tak jakby serce napotykało na jakiś opór, robiło bardzo krótką przerwę w biciu, a potem nadrabiało to dosyć silnym uderzeniem, które jak wspomniałem powoduje delikatne uczucie dławienia w klatce piersiowej. Czy mam powody do obaw? Nie chcę bez potrzeby chodzić do lekarza, być może jest to spowodowane na tle nerwowym?

Lek. Tomasz Budlewski

wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego i wykonanie zapisu ekg aby móc ocenić rytm serca.