Co może oznaczać opuchlizna palców rąk i nóg po przebudzeniu?

Witam. Od jakiegoś czasu po przebudzeniu mam mocno spuchnięte palce u rąk, najczęściej są to palce u prawej ręki. Bolą a gdzieniegdzie pod skórą są takie jakby gulki twarde, zaczerwienione. Opuchlizna w ciągu dnia pomału schodzi, ale te "gulki" pozostają, przy tym mam trudności, aby zacisnąć pięść, bo po prostu sprawia mi to ból, co to może być ? jakie mogą być tego przyczyny, chcę zasięgnąć opinii zanim zgłoszę się do lekarza, z góry dziękuję

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się ginekologiem w celu wykluczenia patologii piersi.