Co oznacza nieznacznie powiększona śledziona?

Córeczka ma 5 lat. Byłyśmy w szpitalu na obserwacji neurologicznej. W wyniku badań wyszlo ze ma nieznacznie powiekszona śledzione (pozostałe narządy w normie ) troszke za wysoki poziom wapnia zjonizowanego, lekko podwyższony holesterol całkowity i trochę za niską wartość ALT. Odchylenia sa nieznaczne. Najbardziej martwi mnie ta sledziona. Co takie wyniki mogą oznaczać?

Dzień dobry,
wydaje mi się, że nie ma powodu do niepokoju. Drobne odchylenia w wynikach badan laboratoryjnych najczęściej mieszczą się w zakresie normy dla wieku. Podobnie jest z wielkością narządów ocenianą w usg. Ponadto śledziona ulega nieznacznemu powiększeniu np w przebiegu banalnych infekcji wirusowych. Podsumowując: gdyby którykolwiek z parametrów zarówno laboratoryjnych czy ultarsonograficznych byłby niepokojący z pewnością zostałby wyjaśniony w czasie hospitalizacji lub zalecona byłaby konsultacja w odpowiedniej poradni specjalistycznej.