Co oznacza niska aktywność amylazy i wysokie stężenie CEA?

Badanie płynu z dwóch torbieli trzustki wykazało stosunkowo niską aktywność amylazy i wysokie stężenie CEA. Co to znaczy? W badaniu cytologicznym płynu z torbieli wykazano jedynie makrofagi i treść białkową. Płyn z torbieli 1: CEA-629,42 ng/Ml amylaza 256 IU/L ; Płyn z torbieli 2: CEA-602,06 ng/Ml amylaza 192 IU/L. Proszę o odpowiedź co to znaczy niska aktywność amylazy i wysokie stężenie CEA. Bardzo proszę również o dokładną interpretację wyników płynu z torbieli. Czy są to zmiany nowotworowe?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podane wartości mogą wskazywać na nowotworowe pochodzenie zmiany. Wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego.