Co oznacza obecność guzka na płucach?

w segmencie 5 PP guzek o średnicy 7mm poza tym widoczny miąższ płucny bez zagęszczeń . co za guz może być i czy to na płucach

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W badaniu rtg można opisać tylko obraz, jaki widzi się na zdjęciu. Nie da się z kolei odpowiedzieć na pytanie jaki charakter ma dana zmiana. Dlatego należy udać się do odpowiedniego specjalisty a on po zebraniu wywiadu, zbadaniu Pana zaleci dalsze postepowanie diagnostyczne.