Co oznacza opis TK twarzoczaszki?

Proszę o interpretację wyniku TK twarzoczaszki. Urodziłem się z rozszczepem podniebienia. Przegroda nosa z cechami lewowypuklego skrzywienia bocznego, dodatkowo z kolem kostnym po stronie lewej penetrujacym do ujścia lewej zatoki szczękowej. Dodatkowo widoczne są cechy wtórnej hypotrofii środkowej małżowiny nosowej lewej. Niewielkie zmiany przerostowe tkanek miękkich prawych małżowin nosowych, zwłaszcza małżowiny dolnej. Zapewne jatrogennego charakteru/ wrodzona rozległa przetoka w dolnym odcinku kostnej przegrody nosa w tylnym jej odcinku. Nierówny obrys z ubytkami podniebienia twardego, zapewne również jatrogennego/ wrodzonego charakteru. WNIOSKI: 1. zmiany rozwojowe ewent. jatrogennego charakteru kostnej przegrody nosa i podniebienia twardego (do ewent. oceny porównawczej z badaniami poprzednimi), 2. skrzywienie kostnej przegrody nosa, 3. niewielkie zmiany sinisitis maxillaris chronica, 4. generalnie drożna droga pasażu powioetrzna z nozdrzy przednich do tylnych.

PEŁNY Wywiad!!! Konieczna pełna konsultacja, wywiad, badanie, ocena neurologiczna psychologiczna; przejrzenie wyników badań ; NAJWAŻNIEJSZY PACJENT , jego stan fizyczny, psychiczny, samopoczucie .WYNIKI POPRZEDNIE: HISTORIA LECZENIA etc etc ...... W, jaki nastrój, Jakie leki / wszystkie! ? Jaki tryb życia, pracy; aktywność, obowiązki, warunki życia ?? Jakie stresy? Jakie obciążenia rodzinne ?? Możliwa też VIDEOKONSULTACJA zawsze troche lepszy obraz Pacjenta Pozdrawiam i zapraszam