Co oznacza taki wynik badania EEG?

Dzien dobry, dzisiaj dostałam wyniki badania eeg. I ich, po prostu, nie rozumiem. A wizytę u mojego neurologa mam dopiero w jesienią. Moje pytanie co one mogą oznaczać... Nieprawidlowosci pod postacią fal theta i ostrych w okolicach skroniowo-ciemnieniowo-potylicznych i uogolnionych fal theta. Co to są fale theta? Fale ostre? I co oznacza to dla wymienionych wyżej płatów mózgu? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Badanie EEG informuje nas o czynności mózgu, zapis jest nieprawidłowy, ciekawe jakie ma Pan objawy. Przy takim zapisie wykonałbym badanie NMR głowy

Witam!
Z przytoczonego opisu EEG można wywnioskować, że ma Pani obniżony próg pobudliwości drgawkowej. Fale wolne theta i delta należą do nieprawidłowych i nie powinno ich być w EEG dorosłego człowieka. Ważne jest w jakim celu Pani to badanie zrobiła, czyli jakie dolegliwości były przyczyną badania.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.