Co oznacza wynik badania obrazowego kręgosłupa 50-latki?

TECHNIKA BADANIA: badanie wykonano technika spiralną warstwami 1.2mm OPIS: Zniesienie fizjologicznej lordozy, z tendencją do kyfotycznego ustawienia. Stan po stabilizacjach m-trzonowych na poziomach C3/C4, C5/C6 i C6/C7 - stablizatory bez cech dyslokacji; sklerotyzacja trzonów C3, C5-C6 i i częściowa C7. Na poziomie C3/C4 stan po stabilizacji międzytrzonowej, grzbietowe i dwuboczne miene uwypuklenie materiału tarczy międzykręgowej przylega do worka oponowego. Na poziomie C4/C5 obniżenie tarczy m-kręgowej z miernym centralnym uwypukleniem tarczy mkręgowej z dyskretną lewostronną lateralizacją bez cech ucisku na rdzeń.\X0B\Na poziomie C5/C6 stan po stabilizacji międzytrzonowej, dominują osteofity na tylno-bocznych krawędziach trzonów na 2-3mm, nieco bardziej prawostronne, uciskające worek oponowy i spłycające zachyłki korzeniowe, bardziej prawy, kanał kręgowy od 6mm strzałkowo, stenoza - jak w opisie badania MR z 2015r. Na poziomie C6/C7 stan po stabilizacji międzytrzonowej, dominują osteofity na tylno-bocznych krawędziach trzonów na 3mm, bardziej prawostronne, modelujące worek oponowy i spłycające zachyłki korzeniowe, bardziej prawy. czy wynik jest dobry

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u lekarza neurochirurga i ocena powyższego badania łącznie z bezpośrednim badaniem lekarskim