Co oznacza wynik badania po mastektomii u 31-latki?

Witam, proszę o wytłumaczenie na język pospolity wyników: ER TS: 3/8 dodatni PR TS: 0/8 ujemny HER2: 0 ujemny Ki 67: 7% Po mastektomii lewej piersi, węzły czyste. Z góry bardzo dziekuje.

Lek. Paweł Szadkowski

Ma Pani obecne receptory estrogenowe ER, a progesteronowe PR i HER2 ujemne. Ki 67 oznacza marker komórkowej proliferacji, który jeat duży przy wysokiej złośliwości guza - u Pani jest niski procent, więc dobrze. Ogónie przyjmuje się, że obecność rec. ER i PR jest korzystna rokowniczo, podobnie brak rec. HER2.