Co oznacza żółty nalot na języku?

Na codzien mam bialy nalot na jezyku, czasem robi sie zolty i czuje mocna gorycz w ustach. Ostatnio mialem silny bol w prawym podżebrzu i przez 3 dni nic nie jadlem. Od tego momentu mam uczucie pelnosci i scisku w gornej czesci brzucha przez co nie moge sie najesc. Dodam ze w 2011 robilem gastroskopie i stwierdzono mi refluks. O czym moze swiadczyc jezyk?

Lek. Katarzyna Szymczak

Może to zapalenie żołądka lub dalej refluks , żółty kolor jezyka może też świadczyć o nieprawidłowej diecie, niedoborach witamin czy chorobach wątroby i nerek.