Co oznaczają dreszcze i ucisk w klatce piersiowej?

Witam. Mój problem polega na tym że od jakiegoś czasu mniej więcej tygodnia czuje ucisk w klatce piersiowej tak po środku nad żołądkiem w dodatku często mam dreszcze. Ostatnio też mam dużo stresu, nie potrafię nic zapamiętać mam problem z koncentracja oraz z załatwianiem. Jakby tego było mało nie mogę spać śpię po 3h i często się budzę przed snem mam różne myśli nawet jak nie chce o tym myśleć często przychodzi mi do głowy że jestem beznadziejny i ze śmierć była by odpowiednia dla mnie. W ciągu dnia jest lepiej ale cały czas jest mi ciężko i w pracy i w domu nie wiem co mi jest i co powinienem zrobić?

Lek. Michał Lenard

Pana objawy wskazują na depresję. Może być ona również przyczyną objawów somatycznych, które Pan odczuwa - ucisku i dreszczy. Sugeruję zgłosić się do lekarza psychiatry, który z Panem porozmawia i w razie potrzeby zaleci odpowiednie leczenie, po którym poczuje się Pan lepiej. Pozdrawiam!