Co oznaczają pojedyncze nabłonki okrągłe w moczu?

Córka ma pojedyncze nabłonki okrągłe w moczu.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Występowanie nabłonków okrągłych w moczu przemawia za uszkodzeniem nerek. Pochodzą one bowiem z górnych dróg moczowych, gdzie wyściełają kanaliki nerkowe.

W obecnej sytuacji zalecam pilny kontakt z pediatrą i w miarę możliwości powtórzenie badania ogólnego moczu. Jeżeli wynik się potwierdzi wskazana będzie wizyta u nefrologa dziecięcego.

Pozdrawiam