Co oznaczają te bóle brzucha i podbrzusza?

Witam. Od dłuższego czasu mam dziwny problem, pojawia się to bardzo rzadko, ale jest to dla mnie dziwne. wczoraj kiedy spokojnie sobie leżalem, nagle wczoraj zaczęło mnie boleć podbrzusze, po chwili ból ten przeszedł na taki jakby skurcz po dwóch stronach brzucha, mniej więcej w miejscu nerek, ból był bardziej od strony pleców niż przodu. Był to ból skurczowy w dwóch tych samych miejscach po obu stronach. Taki atak bólu trwa 5 minut i nie jest nie do wytrzymania. Dzieje się to bardzo rzadko, mam tak od jakichś dwóch lat i zdarza się to co kilkanaście miesięcy, a nawet raz w roku. Bardzo mnie zastanawia co jest tego przyczyną, to zwykły skurcz czy coś w tym stylu? Dodam że jestem zdrowy i nie mam żadnych problemów zdrowotnych.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ciężko jest nam stwierdzić, czym jest taki atak bólu na podstawie samego opisu. Przyczyn bólu brzucha jest bowiem naprawdę wiele.

Konieczne jest wykonanie badania obrazowego (np. USG jamy brzusznej), które pozwoli wykluczyć ewentualne nieprawidłowości. W tym celu najlepiej udać się do lekarza rodzinnego i poprosić o skierowanie. Nie zaszkodzi również wykonać podstawowych badań krwi, które dadzą pogląd na Pański stan zdrowia.

Zachęcamy więc do wizyty u lekarza.

Inni użytkownicy naszego serwisu zadawali podobne pytania. Oto one wraz z odpowiedziami specjalistów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-po-obu-stronach-brzucha-pod-zebrami, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-po-obu-stronach-podbrzusza, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/promieniujacy-bol-po-obu-stronach-brzucha.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.