Co to jest i jak z tym walczyć?

Od 3 dni mam mega krosty na wargch sromowych i okropnie boli przy oddawaniu moczu... Na początku pojawiły się tylko 2 lub 3 krosty, a raczej zgrubienia, ale myślałam, że samo zejdzie... Lecz po nocy było jeszcze gorzej... wargi spuchły, na nich pojawłio się mnóstwo pęcherzyków, które mega bolą i nie mogę normalnie funkcjonować, a oddawanie moczu to męka... Dodam, że jestem w 8 miesiącu ciąży... Czy ktoś takie coś miał? Czy mogę stosować jakieś maści na to? POMOCY!!!

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Bez badania nie jestem w stanie postawić pewnego rozpoznania. Objawy, które Pani podaje, najprawdopodobniej są związane z infekcją wirusa opryszczki, jednak może to być infekcja grzybicza czy bakteryjna. Ze względu na ciążę powinna Pani skontaktować się z ginekologiem, który zaleci adekwatne leczenie, takie, które będzie bezpieczne dla dziecka.

Pozdrawiam.