Co znaczy dyskogenne zwężenie lewego zachyłka bocznego I lewego otworu międzykręgowego?

Proszę o interpretację wyniku MR nawrotowa przepuklina -ekstruzja krążka międzykręgowego tylna, zbaczajaca na stronę prawa o wilkosci 14mmDS x 5.3AP x 10mmCC . Ucisk i modelowanie worka oponowego.kolizja z korzeniami nerwów rdzeniowych L5 po stronie prawej.Bezwzgledna dyskogenna stenoza kanalu kręgowego wymiar AP 10mm. Dyskogenne zwezenie lewego zachylka bocznego I lewego otworu międzykręgowego. Cechy przebudowy szpiku kostnego w przyległych do blaszek granicxnych fragmentów trzonow typu MODIC II . Trzy torbiele Tarlowa S2 o wielkości od 10 do 17mm.

Lek. Michał Lenard

Krążki międzykręgowe uciskają rdzeń kręgowy, co zapewne powoduje Pani objawy (ból, mrowienie kończyn). Wynik powinien ocenić lekarz zlecający badanie, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!