Cykl miesiączkowy a tabletki antykoncepcyjne

Witam. Od 1.10 do 7.10 bralam antybiotyk Amoksiklav oraz 1.10 dostałam okres. A 26/27.09 oraz tydzien wcześniej kochałam z moim chłopakiem, oczywiście z prezerwatywą . Nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych zaczełam (4.10) po 6 dniowej przerwie a nie po 7 dniowej. 16.10 dostałaś jakieś plamienia a na drugi dzień było to juz krwawienie przez dwa dni. Jaka może być tego przyczyna?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Plamienia/krwawienia śródcyklowe mogą być działaniem ubocznym antykoncepcji hormonalnej. Może być to także wynik patologii w obrębie narządów płciowych. Jeśli plamienia nie ustąpią lub się powtórzą, sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.