Czerwone krostki - co to może być?

Witam! Mam czerwone krostki na penisie i napletku, są swędzące, widoczny złuszczający się naskórek. Pojawiły się po stosunku z partnerką. Nie stosujemy prezerwatyw lecz stosowaliśmy wazelinę ze względu na suchość u partnerki. Co to może być? Co stosować?

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety bez obejrzenia zmian, badania lekarskiego oraz dokładnego zebrania wywiadu nie da się postawić rozpoznania i zalecić leczenia.

Przyczyną dolegliwości może być infekcja grzybicza, do której może dochodzić na przykład w wyniku spadku odporności, w trakcie trwania infekcji, antybiotykoterapii lub w wyniku narażenia podczas stosunku płciowego. Mniej prawdopodobna jest reakcja na stosowaną wazelinę.
Odradzam Panu leczenie na własną rękę, zachęcam do wizyty u lekarza - rodzinnego lub dermatologa. Jeżeli potwierdzi się infekcyjny charakter zmian konieczne będzie równoczesne leczenie Partnerki.

Pozdrawiam