Skóra schodzi z penisa. Co to takiego?

Kilka dni temu zauważyłem, że najpierw pojawiły się na moim napletku jakieś czerwone kropki, następnie zaczęła mi się skóra łuszczyć (schodzić) z żołędzi i teraz dalej mi skóra schodzi z napletka i pod napletkiem. Na skórze tej co się naciąga też mi zaczęła skóra schodzić i strasznie swędzi. Teraz zauważyłem, że znowu pojawiły się na główce mojego penisa jakieś czerwone kropki. Co to jest za choroba? Czy mogę to wyleczyć nie idąc do lekarza? Czy mogę kupić jakieś lekarstwo na to bez recepty? A jak już mam iść do lekarza to do jakiego?

ponad rok temu

Witam serdecznie.
Niestety bez obejrzenia zmian, badania lekarskiego oraz dokładnego zebrania wywiadu nie da się postawić rozpoznania i zalecić leczenia.
Przyczyną dolegliwości może być infekcja grzybicza, do której może dochodzić na przykład w wyniku spadku odporności, w trakcie trwania infekcji, antybiotykoterapii, lub w wyniku narażenia podczas stosunku płciowego. Tak więc jeżeli współżyje Pan to jeżeli przyczyną zmian jest grzybica, to niestety zagrożona jest także Partnerka.
Inną przyczyną zmian skórnych może być reakcja alergiczna - może w ostatnim czasie zmienił Pan kosmetyki, płyn do higieny intymnej, proszek do prania, płyn do płukania, prezerwatywy - to również może to być przyczyna dolegliwości. Jeżeli tak było to zachęcam do zmiany nowego produktu.
Odradzam Panu leczenie na własną rękę, zachęcam do wizyty u lekarza - rodzinnego lub dermatologa.
Pozdrawiam