Czerwone plamki na skórze

Dzień dobry, na skórze mam wiele czerwonych plamek, wielkości pieprzyków. "Pieprzyki" nie bolą i nie są uciążliwe w życiu codziennym. Proszę o wskazanie możliwości pochodzenia. Równocześnie mam poczucie dużej suchości skóry całego ciała.

Witam! Na podstawie tego opisu trudno wnioskować o charakterze zmian. Jeśli mają wygląd małych jakby wisienek to mogą to być tzw. naczyniaki starcze. Proponuję jednak wizytę u dermatologa, który ma możliwość wykonania dermatoskopii. Do tego czasu proponuję stosowanie balsamu do ciała z mocznikiem lub tzw. emolientów, do kupienia w aptece. Pomoże to zwalczyć problem suchości skóry.