Czerwone rozstępy pod koniec ciąży

Jestem w końcówce ciąży (właściwie za tydzień rodzę) i pojawiły mi się czerwone rozstępy na udach, biodrach i piersiach (na brzuchu ani jednego). Czy jest jakiś sposób aby to zniknęło?Czy jak schudnę po ciąży rozstępy się zmniejszą,a z czasem znikną?Jest jakiś sposób na likwidację dopóki są czerwone? Pomocy :(

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Można stosować maści przeciw rozstępom dla kobiet w ciąży i karmiących. Po ciąży rozstępy powinny zniknąć lub zdecydowanie zmniejszyć swoją intensywność.

Witam,

Rozstępy będą mniej widoczne za jakiś czas gdy będą jaśniejsze. Natomiast najlepiej pracować nad nimi gdy są właśnie takie świeże. Proponuję udać się po porodzie do lekarza medycyny estetycznej.