Częste bóle w okolicy serca u mężczyzny

Witam nazywam się Krzysztof mam 23 lata.. jakieś 176 cm wzrostu waga okolo 60kg.. nie wiem czy to bedzie istotne do sprawy w jakiej sie zwracam z pomoca otóż chodzi mi o dosyć częste bole w okolicy serca.. np siedząc ogladajac film przed komputerem ..idąc sobie ulica czy wykonując jakąś inną czynnosc nagle łapie mnie bol w lewej stronie klatki w okolicy serca taki bol zaciskajacy podczas proby wdechu bardziej sie zaciska ..czy chodzi tutaj o problemy z sercem czy cos moze z plucem?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, zalecam w celu określenia ewentualnego źródła bólu wizytę u kardiologia po konsultacji z lekarzem rodzinnym. Wskazane może być założenia Holtera EKG i wykonanie szeregu badań laboratoryjnych. Przyczyn może być wiele od przyczyn sercowych do płucnych np samoistne odmy - więc zalecam także wykonanie RTG klatki piersiowej (skierowanie powinien wypisać lekarz rodzinny). Pozdrawiam