Częste infekcje gardła i migdałków a ryzyko choroby nowotworowej

Obawiam, ze moge miec raka migdalka lub gardla. Przechodziłam czesto zapalenie migdalkow i gardla. Po 4 antybiotylach, nic mi nie pomoglo. Przez kilka miesiecy mam zmiany za migdalkiem i na łuku podniebiennym. Lekarz GP, lekarz w szpitalu nic tam nie widza. Dostalam skierowanie do laryngologa. Czy kilka miesiecy mogl rozwinac sie rak? Teraz czuje "rope" w gardle, te zmiany sie nie powiekszaja mam tylko sino-biale naloty w gardle oraz grudki czerwone z tylu gardla. Nie pale,czy jest ryzyko raka?

Aleksander Ropielewski

Ryzyko raka jest zawsze, natomiast z Pani opisu nie jestem w stanie powiedzieć czy ma Pani powody do obaw. Mimo wszystko raczej upatrywałbym przyczyny infekcyjnej (jest ona w Pani wieku zdecydowanie częstsza i bardziej prawdopodobna). Rak może rozwinąć się w kilka miesięcy.