Czy 4-miesięczne niemowlę powinno tyle ważyć?

Moja córka ma 4 miesiące. Jak się urodziła to ważyła 3,500 kg, teraz waży 8 kg, a długość ciała jej wynosi 66 cm. Posiłki je tak co 3-4 godziny. Czy to już jest nadwaga? Bardzo się martwię, karmię ją mlekiem modyfikowanym. Jest to moje pierwsze dziecko i brak mi doświadczenia. Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję.

ponad rok temu

Witam!

Wzrost Pani córki daje 90 centyl, masa ciała odpowiada 97 centylowi, od którego rozpoznaje się otyłość. Pani córka jest dużym dzieckiem zarówno pod względem wzrostu, jak i masy, dlatego nie martwiłabym się na zapas.Najlepiej, jeśli skonsultuje się Pani z lekarzem pediatrą.

Pozdrawiam ciepło