Czy astygmatyzm może się cofnąć?

Od 10 roku życia mam astygmatyzm. Teraz mam 60 lat.Jako dziecko byłam dalekowidzem teraz mam okulary do dali i do bliży.Wczoraj, po dziesięciu latach byłam u okulisty aby dostać silniejsze szkła do bliży.I nagle okazało się, zenie mam astygmatyzmu.Dostałam zwykłe szkła bez cylindrów. Czy to możliwe, że wada, podobno dziedziczna, cofnęła się?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Istnieje teoretyczne prawdopodobieństwo cofnięcia się wady. Postawioną diagnozę warto zweryfikować u innego lekarza okulisty.