Czy cyrkonia mogła samoistnie wypaść z nosa?

Moje dziecko wróciło ze szkoły i stwierdziło ze włożyło sobie do nosa ozdobę- naklejana cyrkonie. Jest ona z jednej strony wypukła. Córeczka stwierdziła ze nie mogła wyjąc przedmiotu i wpadł jej głębiej. Przez cały dzień nikomu nic nie powiedziała, poinformowała mnie dopiero wieczorem gdy odebrałam ją od koleżanki. Starałam się zajrzeć do noska i nic nie widzę, mocno przedmuchiwałyśmy dziurkę, oraz płakałyśmy solą morską wysysając fridą do odkurzacza i nic.. oddycha normalnie, nos nie jest zatkany. Czy cyrkonia mogła samoistnie wypaść? Czy może nic nie czuć? Dziękuje za informacje.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Trzeba poobserwować dziecko czy oddycha jej się normalnie czy ma zachowaną drożność nosa. Prawdopodobnie dziecko połknęło tę cyrkonię co nie jest dla niej niebezpieczne. Pozdrawiam.