Czy da się jakoś wrócić do początku przyjaźni?

Na początku roku zaprzyjaźniłam się mocno z chłopakiem z mojej klasy. Zwierzalismy się sobie że wszystkiego, wychodziliśmy razem itp. i nagle on mi się spodobał. Jednak wiadomo ja jemu nie.... Przez następny rok praktycznie nie gadaliśmy, tylko raz pogadaliśmy normalnie a takto nic. Pod koniec roku ujawniliśmy sobie że nic z tego nie będzie i koniec. Zrozumiałam, wszystko okej, ale nie oszukujmy się dalej byli niezręcznie. Czy da się to jakoś naprawić ? Chciałabym wrócić do początku przyjaźni jakby ta sytuacja się nie wydarzyła. Tęsknię za nim jako przyjaciółka.

Dzień dobry,
Niestety pewnych rzeczy nie da się wymazać i wątpię żeby powrót do tego, co było na początku okazał się możliwy. Oczywiście są takie pary, które po rozstaniu nadal są przyjaciółmi, ale tu sytuacja jest o tyle łatwiejsza gdyż oboje "mają to za sobą" i decydują się na taki układ. Nie mogę Pani doradzić, czy kontynuować relacje z nim gdyż to Pani wybór i ja nie przewidzę, co byłoby dla Pani korzystniejsze. Podejrzewam, że tęskni Pani za nim nie tylko jak przyjaciółka i tu radziłabym dobrze się przyjrzeć własnym uczuciom. Nie wiem także, czy spotykanie się z nim nie okazałoby się po czasie bardzo dla Pani bolesne. Mam nadzieję, że przemyśli Pani sobie to wszystko dokładnie i podejmie jakąś decyzję, która okaże się słuszna. Pani sama zna siebie najlepiej i intuicyjnie wyczuwa, co byłoby najkorzystniejsze. Doradzałabym jedynie bycie z samą sobą szczerą i nie oszukiwanie siebie samej oraz uważanie na układy mogące być bolesne w skutkach np. spotykanie się z mężczyzną, którego się kocha i łudzenie się że on zmieni zdanie.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/