Czy Depakine może mieć wpływ na ciążę?

Witam. Mam 23 lata i biorę depakine chrono 500 mg 2x1. Prosze powiedziec jesli zajde w nieplanowana ciaze przy tym leku to czy dzieco moze byc zdrowe i jakie wady moze miec dokładnie? Wiem ze lepiej planowac i w ogóle ale jesli juz zdarzy sie taka sytuacja to proszę powiedzieć jakie wady moze miec dokładnie?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje zapoznać się z charakterystyka produktu leczniczego powyższego preparatu gdyż tam ma Pani wszelka dotychczasowa wiedzę na ten temat
Ogólnie lek ten nie powinien być stosowany u kobiet w wieku rozrodczym, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne (tj. w przypadku, gdy inne sposoby leczenia są nieskuteczne lub nie są tolerowane). Kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczną antykoncepcję w trakcie leczenia.