Czy mogę starać się o dziecko mając padaczkę?

Dzień dobry choruje na Padaczke miewam bardzo rzadko ataki kloniczno-toniczne zażywam leki Depakine 500 oraz Lamitrin 50. Staramy się z partnerem od 7 lat o dziecko lecz nie mogę zajść w ciążę proszę o pomoc czy powinnam odstawić leki i czy po odstawieniu tych owych leków mam szansę na zajście w ciążę?

Witam! Ależ oczywiście, jednak należy odpowiednio dobrać leczenie. Nie zaleca się przyjmowania Depakine Chrono (przy leczeniu tym lekiem zaleca się stosowanie antykoncepcji). Odnośnie szansy zajścia w ciążę lepiej pytać ginekologa, natomiast leki p/padaczkowe powinien dopasować neurolog - muszą być skuteczne i bezpieczne dla płodu i matki. Powodzenia W. Łuczkowski.