Czy dermatolog ma uprawnienia do tego, by usuwać znamiona?

Witam, chcę usunąć pieprzyki, ale nie wiem do kogo się najpierw udać (zarówno na badanie dermatoskopowe jak i wycięcie). Nie ukrywam, że zależy mi nie tylko na bezpieczeństwie ale i dokładności, jak najmniejszych bliznach (w końcu to sam środek twarzy...). Do kogo iść? Chirurga ogólnego, spec. chirurgii estetycznej, dermatologa a może po prostu iść do kliniki medycyny estetycznej? Czy dermatolog ma uprawnienia do tego, by usuwać znamiona?

Tak. Jednak wszystko zależy od rodzaju i wielkości znamion - najlepiej udać się w pierwszej kolejności do dermatologa, który przeprowadzi badanie, a w razie potrzeby skieruje Panią do innego specjalisty.

Oj...skomplikowane.
Polecałabym dermatochirurga albo chirurga, który od lat wykonuje zabiegi estetyczne:) Chirurg plastyk, mający doświadczenie w diagnozowaniu i usuwaniu zmian barwnikowych też "miałby sens":)

Pozdrawiam

Witam,

Proszę udać się do dermatologa. Wykona ocenę znamion za pomocą dermatoskopu. W przypadku bardzo dużej ilości znamion wykona wideodermatoskopie. Jeżeli zakwalifikuje znamię jako podejrzane zaproponuje wycięcie przez siebie albo skieruje Panią do chirurga.

Z poważaniem,
Katarzyna Osipowicz

Dzień dobry,

W pierwszej kolejności warto udać się do dermatologa, który obejrzy zmiany pod dermatoskopem. Jeśli lekarz zleci ich wycięcie to skieruje Panią do właściwej osoby.

Pozdrawiam