Czy dzień cyklu ma znaczenie w wyniku badań cytologii?

Witam. Mam takie pytanie:ginekolog zlecił mi ostatnio cytologię do zrobienia i powiedział żeby przyjśc najlepiej między 10 a 20 dniem cyklu. Czy ma to znaczenie? Zażywam tabletki antykoncepcyjne i zapomniałam go zapytac jak policzyc w przypadku ich zazywania kiedy przypadnie ten okres. Nie chcę sugerowac się opiniami na forach gdyż każde z nich podaje inną informację na ten temat. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Badanie cytologiczne należy pobrać nie wcześniej niż 3 dni po miesiączce i nie później niż 3 dni przed kolejną. Na 2-3 dni przed badanem nie należy współżyć, stosować leków dopochwowych , irygacji i wykonywać badań usg dopochwowych.