Czy istnieją zagrożenia związane z uzależnieniem od masturbacji?

Czy istnieja jakies zagrozenia zdrowia zwiazane z uzaleznieniem od masturbacji? Mowie tu np o impotencji itp.

Dzień dobry!

Nadmierna masturbacja może mieć negatywne konsekwencje, głównie w obszarze zdrowia psychicznego, emocjonalnego, ale też może być przyczyną np. problemów z uzyskaniem lub utrzymaniem wzwodu podczas zbliżenia z partnerką/ partnerem, kontrolą nad momentem wytrysku oraz czerpania przyjemności z seksu.

Słowa, których używa Pan w swoim liście są jednak bardzo radykalne. Nie każda (nawet bardzo częsta) masturbacja jest jednoznaczna z UZALEŻNIENIEM od niej i nie każde zaburzenia erekcji i sporadyczne niepowodzenia w życiu seksualnym oznaczają IMPOTENCJĘ.

Pozdrawiam!

Uzależnienie od masturbacji jest problemem zdrowotnym i powinno być leczone, jak każde uzależnienie.
Oczywiście nie wiem, czy jest Pan uzależniony, nie mamy na ten temat informacji.
Uzależnienie to utrata kontroli nad daną sferą życia i rzutuje ono na całość funkcjonowania człowieka.
Należy podkreślić, że masturbacja to fizjologia.
Utrata kontroli na masturbacją to zjawisko nieprawidłowe.
Tak na marginesie, to w medycynie seksualnej rzadko spotykamy przypadki pełnej niemożności, czyli impotencji.
Najczęściej są to problemy z potencja. Odwracalne, uleczalne.
Pozdrawiam.