Czy istnieje możliwość przesunięcia wkładki mirena podczas stosunku?

Witam , zamierzam zdecydowac sie na zalozenie wkladki mirena , mam jednak pytanie czy zbyt intensywny sex i daleko wchodzacy penis nie nie przesunie lub uszkodzi wkladki ?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Ryzyko przesunięcia wkładki jest bardzo niskie. Jeśli pojawią sie objawy takie jak silny ból brzucha, nieprawidłowe krwawienie, nieprawidłowa wydzielina z dróg rodnych proszę udać się do ginekologa.
Pozdrawiam