Czy jama macicy mogła się sama oczyścić po poronieniu?

Poroniłam 11 listopada.....to był początek 11 tygodnia ciąży. Niestety nie byłam lekarza ani n a pogotowiu. Nie byłam w stanie mieszkam sama, nie jestem ubezpieczona mimo to że pracuje. Bałam się że stracę prace....... Myślałam że wszystko samo się oczyści z mojego punktu widzenia zarodek wydalił się w całości. Krwawienie minęło. Po 4 tygodniach dostałam miesiączkę która trwała 3 dni ale tydzień po znowu wystąpiło krwawienie......Nie wiem co mi dolega, czy to mogło by być coś poważnego????
Wiem że postąpiłam źle. Proszę o szybką odpowiedź

Dzień dobry!

Po poronieniu w 11 tygodniu ciąży w większości przypadków niezbędny jest zabieg wyłyżeczkowania jamy macicy z resztek po poronieniu.
Powinna Pani zgłosić się do lekarza na USG, by obejrzeć czy niezbędny będzie zabieg. Jeśli są resztki to lada chwila może pojawić się krwotok zagrażający Pani życiu.
z poważaniem