Czy konieczna jest wizyta u psychiatry młodej kobiety?

Odkąd poronilam, bardzo boję się chorób i ciągle wydaje mi się że jestem śmiertelnie chora. Mam z tego powodu silne myśli samobójcze bo lęk zwiazany z chorobami coraz bardziej mi dokucza. Dodam, że chodzę na psychoterapię. Odpowiada mi nurt i terapeuta. Nie wiem jednak czy nie powinnam skorzystać z pomocy psychiatry? Boję się, że mój terapeuta będzie urażony jeśli powiem mu, że chciałabym skorzystać z pomocy lekarza. I czy to w ogóle są wskazania do wizyty u psychiatry?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli czuje Pani, że potrzebuje dodatkowej pomocy, terapeuta na pewno to zrozumie. Często na początku leczenia łączy się terapię z lekami przeciwdepresyjnymi.