Czy lek Asertin 50 jest bezpieczny?

Dzień dobry, Mam ciężką sytuacje w rodzinie. Z moja psychika nie jest dobrze. Byłam u psychiatry i dostałam na receptę lek 'asertin 50' (dawka: 2x1/2 tabletki na dobe) Czy jest to bezpieczny lek dla tak młodej osoby jak ja - 23 lata? Czy nie bede mieć pozniej problemów hormonalnych, z wagą czy wątroba? W ulotce jest napisane, ze mogą wystąpić próby samobójcze. Przerazilo mnie to! Proszę o odpowiedz. Z wyrazami szacunku, MT

Witam,
Tak, to bezpieczny lek. Nie powoduje zaburzeń hormonalnych. Nie powoduje prób samobójczych. Jest jeden z częściej stosowanych leków z grupy SSRI. Jednak jak każdy lek może sporadycznie wywoływać zazwyczaj łagodne objawy niepożądane, ale dopiero po ich ew. ujawniewniu się należy skonsultować to z lekarzem.
Pozdrawiam

Witam,

sertralina (Asertin) jest skutecznym i bezpiecznym lekiem przeciwdepresyjnym- w określonych sytuacjach klinicznych można stosować ją już od 6 roku życia.
Ostrzeżenie o możliwości wystąpienia prób samobójczych dotyczy wszystkich leków przeciwdepresyjnych- myśli samobójcze towarzyszą ciężkiej depresji a na poprawę nastroju w przypadku stosowania tych leków trzeba jakiś czas odczekać. Stąd odpowiednia informacja w ulotkach leków.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl