Czy lekki ból może sugerować zmiany nowotworowe?

Witam. Nieraz są sytuacje, że ból zwiastuje nowotwór. Np ból nogi może sugerować nowotwór. Jednak czy w przypadku ból związanego z nowotworem, to pacjenci skarżą się na mocne bóleczy np jest ryzyko, że minimalny, chwilowy ból może sugerować nowotwór? Jakie najczęściej jest nasilenie bólu w przypadku nowotworu? Pozdr

Proszę pana jest kilkadziesiąt rodzajów nowotworów. Jeśli można pozwolić sobie na uogólnienie to na początku choroby nowotworowej ból jest rzadkim objawem lub o niewielkim nasileniu. Jest to jednak bardzo duże uogólnienie z mojej strony. Każdy nowotwór ma inne objawy tak jak choroba zakaźna może mieć różne objawy.