Czy lipoliza w ciąży mogła zaszkodzić dziecku?

Dzień dobry, tydzień temu znajoma zrobila lipolize nie wiedząc że jest w ciąży. Bardzo sie boi czy to nie zaszkodzi dziecku. Bardzo proszę o informację jakie jest ryzyko? I jakie mogą być powikłania. Pozdrawiam

Dzień dobry,
nie ma badań wpływu lipolizy na płód. Ciąża jest przeciwwskazaniem do wszystkich zabiegów medycyny estetycznej. Proszę stosować się do zaleceń lekarza ginekologa prowadzącego ciążę i poinformować go o fakcie wykonania lipolizy.
Pozdrawiam serdecznie.