Czy mogę już udać się do ortopedy?

Wczoraj uderzyłem stopą o szafkę, mały palec spuchł i zsiniał. Dzisiaj miałem wizytę u internisty i wykonane rtg, lecz na opis muszę czekać około tydzień. Czy można z samym zdjęciem udać się do ortopedy czy konieczny jest opis do postawienia diagnozy?
MĘŻCZYZNA, 30 LAT 11 miesięcy temu

Dobry wieczór.

Oczywiście. że może Pan zgłosić się samym zdjęciem do ortopedy w celem oceny powstałego urazu.

Lekarz ortopeda przede wszystkim wykona badanie fizykalne stopy oceni objawy kliniczne oraz zdjęcie i zleci odpowiednie zalecenia.

Pozdrawiam