Czy mogę przyjąć jeszcze lek Tritace?

Witam od wczoraj rana miałem bóle po prawej strony klatki piersiowej. Byłem w szpitalu przepisano mi Betaloc ZOK 25 i IPP 40 mg. Ból ustąpił ale mam problem z nadciśnieniem tętniczym mam w tej chwili 160/na 100 s95. Czy do tego mogę wziąć bez żadnych obaw Tritace 5mg?

Jeśli ma pan problem z nadciśnieniem tętniczym to należy zgłosić się do lekarza. Najczęstszą postacią nadciśnienia to nadciśnienie samoistne. Taką chorobę należy leczyć farmakologicznie w zasadzie do końca życia. Nie można dobierać leków w związku z tym na zasadzie swojego widzimisię. Trzeba wykluczyć wtórny rodzaj nadciśnienia, a w szczególności co się dość często zdarza nadciśnienie związane ze stresem.